24 ساعته آنلاین
یدک کش صالحی

چراغ‌هایم را روشن گذاشته‌ام و ماشین روشن نمی‌شود. حالا چی؟

چراغ ها

چراغ‌هایم را روشن گذاشته‌ام

گاهی اوقات همه ما کمی سرگردان می شویم و فراموش می کنیم هنگام خروج از ماشین چراغ های جلو یا چراغ های داخلی یا هر دو را خاموش کنیم. شاید بعد از یک روز طولانی دیر به خانه آمده اید و تنها چیزی که می خواهید گرمای تختتان باشد.

چنین روزهایی پیش می‌آیند و روز بعد با ماشینی که روشن نمی‌شود یا ماشینی با چراغ روشن از خواب بیدار می‌شوی.

زمانی که چراغ‌های خودرو یا چراغ‌های جلو را برای مدت طولانی بدون روشن بودن خودرو روشن گذاشته‌اید، باعث تخلیه باتری خودرو می‌شود. باتری ماشین وقتی در حال حرکت است شارژ می شود. به همین دلیل است که می توانید گوشی خود را شارژ کنید، به موسیقی گوش دهید و حتی چراغ های جلو و چراغ های داخلی خودرو را روشن کنید. وقتی ماشین کار می کند، باتری خود را پر می کند.

این احتمال وجود دارد که خودروی شما یک شبه با چراغ های جلو یا هر چراغ دیگری روشن زنده بماند. لحظه ای که چراغ ها روشن می شوند، به این معنی است که چراغ های شما بدون شارژ مجدد از باتری شما انرژی می گیرند. حتی بعید است که آن چراغ‌های جلو در هنگام صبح که برای بررسی آنها برمی‌گردید همچنان روشن باشند.

اولین اقدام تماس با یدک کش گنبد است. و بعد مراحل بعدی که می خوانید.

ممکن است ماشین و چراغ‌هایتان را خاموش کرده باشید، اما دلایل دیگری می‌تواند باعث شود که چراغ‌هایتان روشن بماند، حتی اگر هر دو را خاموش کرده باشید، مانند:

صندوق عقب ماشین خود را کمی باز بگذارید
درهای ماشین خود را کاملاً نزدیک نکنید

خودرو چنین مسائلی را تشخیص می دهد و به عنوان یک واکنش خودکار، چراغ ها را روشن می کند. هنگام ترک وسیله نقلیه خود، مطمئن شوید که تمام درها را کاملاً ببندید تا به خودرویی که روشن نمی شود برنگردید. این می تواند بسیار ناامید کننده باشد.

اگر به طور تصادفی چراغ ماشین خود را روشن بگذارید چه اتفاقی می افتد؟

باتری‌های خودرو طوری طراحی نشده‌اند که سیستم‌های خودروی شما را برای مدت طولانی بدون شارژ مجدد موتور کار کنند. باتری‌های خودرو تنها زمانی می‌توانند شارژ خود را حفظ کنند، زیرا موتور فعال می‌شود و آن را شارژ می‌کند.

وقتی متوجه شدید که چراغ های ماشین خود را بیش از حدی که باید روشن گذاشته اید، باتری خود را بررسی کنید تا ببینید آیا هنوز در وضعیت مناسبی است یا خیر. اگر باتری سالمی دارید، ممکن است نیاز به یک شروع سریع داشته باشید و می توانید به روز خود ادامه دهید. روشن گذاشتن چراغ‌های خودرو فقط باتری شما را خالی می‌کند که می‌تواند باعث توقف در روز بعد یا حتی ناتوانی در استارت زدن ماشین شما شود.

وقتی چراغ‌های ماشین شما روشن است و موتور کار نمی‌کند، باتری در حالی که سعی می‌کند چراغ‌ها را روشن نگه دارد خالی می‌شود. بسته به وضعیت باتری شما، این می تواند به معنای خرید باتری جدید یا شارژ مجدد باتری موجود باشد.

متأسفانه برای شما، بیمه اتومبیل شما نمی تواند هزینه تعویض باتری یا بکسل اتومبیل شما را (در صورت نیاز) پوشش دهد زیرا مشکلات باتری چیزی است که تحت مراقبت قرار می گیرد و شما چنین پوششی ندارید. تمام کمک‌های مالی که نیاز دارید باید از جیب شما باشد، حتی اگر روشن کردن چراغ‌ها یک حادثه باشد.
اگر چراغ‌هایم را روشن بگذارم باتری ماشینم می‌میرد؟

عمر باتری ماشین شما بستگی به مدت زمانی دارد که آن را روشن نگه دارید. اینکه باتری ماشین شما چقدر پر است و چقدر نو یا قدیمی است، مشخص می کند که چقدر می تواند چراغ ها را روشن نگه دارد و وقتی آن را روشن می کنید همچنان می تواند روشن شود. اگر باتری شما کاملا نو و در شرایط خوبی باشد، می تواند برای چند ساعت دوام بیاورد، قطعا نه تمام شب. اما اگر باتری شما در شرایط خوبی نباشد، ممکن است حتی یک ساعت هم دوام نیاورد.

وضعیت باتری شما خیلی چیزها را تعیین می کند. اگر خودروی شما باتری قدیمی دارد که احتمالاً برای سال‌ها آن را عوض کرده‌اید، روشن ماندن چراغ‌ها در زمانی که موتور روشن نیست به این معنی است که ممکن است نیاز به خرید باتری جدید برای خودرو داشته باشید.

از طرف دیگر، چه باتری کاملاً جدید در شرایط کار خوب داشته باشید، با باتری مرده به ماشین خود باز خواهید گشت که نیاز به شارژ دارد. برخلاف باتری های قدیمی، نیازی به خرید باتری جدید نخواهید داشت. اگر می دانید چگونه این کار را انجام دهید یا با کمک مکانیک خود، می توانید باتری خود را به سرعت راه اندازی کنید. به زودی، شما دوباره در ماشین خود در حال انجام وظایف.

گاهی اوقات ممکن است فراموش کنید که درب ماشین خود را تا آخر ببندید. باز گذاشتن آن می‌تواند باعث شود که چراغ‌های داخلی شما در تمام مدتی که از وسیله نقلیه خود دور هستید روشن بمانند. با وجود اینکه برخی از خودروها دارای خاموشی خودکار هستند، برخی دیگر اینگونه نیستند. شما می توانید باتری خود را با پرش آن را روشن کنید، اما اگر چندین بار این اشتباه را انجام دهید ممکن است باتری خود را از بین ببرید.
چقدر طول می کشد تا باتری ماشین با چراغ روشن خاموش شود؟

ارائه اعداد دقیق کمی دشوار است زیرا همه چیز به باتری شما بستگی دارد. برای برخی از افراد، روشن ماندن چراغ‌ها به مدت چهار ساعت به این معنی است که شما همچنان می‌توانید با موفقیت برگردید و ماشین خود را روشن کنید، در حالی که برخی دیگر نمی‌توانند چراغ‌های خودروی خود را برای بیش از سی دقیقه روشن بگذارند بدون اینکه باتری خاموش شود و نیاز به شارژ یا استارت سریع داشته باشد. .

یک باتری متوسط ​​خودرو بین سی تا نود دقیقه طول می کشد تا باتری شما به طور کامل تخلیه شود. این بدان معنی است که شما باید باتری خود را به سرعت راه اندازی یا شارژ کنید. اما اگر چند ساعت بماند، باتری شما نیز ممکن است دوام نیاورد. این امکان وجود دارد که روشن ماندن بیش از حد آن چراغ ها به طور کلی باتری شما را از بین ببرد و نیاز به خرید چراغ های جدید داشته باشید.
آیا باتری مرده ماشین خودش شارژ می شود؟

نه. باتری ماشین مرده نمی تواند خودش را شارژ کند. برای شارژ و کارکردن آن، می‌توانید آن را بیرون بیاورید و شارژ کنید یا با یک باتری دیگر یا ماشین دیگر آن را به سرعت راه اندازی کنید. هیچ نوع باتری ماشینی وجود ندارد که بتواند خود را بدون کمک خارجی شارژ کند.

هنگامی که چراغ ها را روشن گذاشتید و اکنون باتری شما تمام شده است، حتی دینام به شارژ مجدد باتری شما کمک نمی کند. جایگزین دیگری برای شارژ کردن باتری خودرو، روشن کردن آن و سپس روشن کردن موتور برای مدتی است.

اما اگر می‌توانید به مکانیک دسترسی داشته باشید، آنها می‌توانند با استفاده از شارژرهای باتری ویژه برای شارژ مجدد باتری به طور موقت کمک کنند. هنگامی که در جاده هستید، خودروی شما به شارژ مجدد باتری ادامه خواهد داد.

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید باتری خود را شارژ کنید. این شامل؛

استفاده از باتری ماشین دیگر : می توانید این کار را با استفاده از کابل های جامپر انجام دهید. باتری مرده خود را به باتری که در حال کار است وصل کنید، باتری شما در کمترین زمان دوباره راه اندازی می شود. هنگام انجام این کار، مطمئن شوید که اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از آسیب رساندن به خود انجام می دهید.

شارژر باتری خودرو : می توانید از شارژر باتری برای اتصال باتری خود به پریز برق استفاده کنید و آن را تا بیست و چهار ساعت در آنجا بگذارید تا باتری شما به طور کامل شارژ شود.
در اطراف رانندگی کنید: اگر باتری شما هنوز کمی عمر دارد، به راحتی تسلیم نشوید. برای شارژ کردن باتری ماشین خود به اطراف برانید. برای رانندگی در اطراف به باتری شما نیاز دارد که هنوز کمی از عمر باتری شما باقی بماند.

اگر قبلاً این کار را انجام نداده‌اید، هنگام شارژ سریع باتری توسط خودتان باید اقدامات احتیاطی را رعایت کنید. اینها هستند؛

دستکش بپوشید و از چشمان خود محافظت کنید
مطمئن شوید که هر دو باتری دارای ولتاژ یکسانی هستند.
هر گونه لباس یا جواهرات گشاد را در بیاورید
اطمینان حاصل کنید که هر دو خودرو با یکدیگر تماس نداشته باشند.
اطمینان حاصل کنید که کابل های جامپ استارت قرمز مثبت هستند.
هنگامی که وسیله نقلیه در حال حرکت است، صدف ها را لمس نکنید.
هنگام اتصال گیره ها مستقیماً به باتری نگاه نکنید.
مطمئن شوید که گیره های منفی را به هیچ قسمتی از بدنه خودرو وصل نکنید.
همیشه ابتدا از کابل بلوز مثبت قرمز استفاده کنید.

وقتی باتریم تمام شده بهترین سرویس کیست؟

امداد خودرو گنبد بهترین خدمات برای راه اندازی خودرو در هر مکان و در هر زمان از شبانه روز است. آنها خدمات گرا هستند و در هر ایالت دارای مکانیک و شریک هستند. با توجه به منطقه شما، قیمت بازار منصفانه ای از شما دریافت خواهد شد.

اگر خراب شده‌اید و فکر می‌کنید باتری شماست اما مطمئن نیستید، می‌توانید یک مکانیک را در برنامه رایگان آن‌ها سفارش دهید، و وقتی مکانیک آمد، می‌توانید یک شروع سریع به سفارش خود اضافه کنید.

با شماره یدک کش گرگان، می توانید بدون ثبت نام برای عضویت، به خدمات امداد خودرو دسترسی داشته باشید. تنها هزینه هایی که باید بپردازید یکی از خدماتی است که از طریق برنامه سفارش داده اید. می توانید از طریق برنامه یا از طریق کارت نقدی و اعتباری پرداخت کنید.

اگر در کنار جاده بزرگراه هستید، می توانید چراغ های اضطراری خود را روشن کنید و در ماشین خود بمانید. اما اگر در بزرگراه نیستید و محیط شما خیلی شلوغ به نظر نمی رسد، باید خود را در ماشین حبس کنید و تا رسیدن کمک ایمن باشید.

خدمات یدک کش گرگان ارزان هستند زیرا با توجه به قیمت بازار در منطقه شما هزینه دریافت می کنند و به موقع می رسند زیرا در اکثر شهرها و شهرستان ها شرکای دارند. برای باتری مرده و هر سرویس اضطراری کمک جاده دیگری که ممکن است نیاز داشته باشید، امداد خودرو صالحی بهترین است.

نتیجه

روشن گذاشتن چراغ ماشین شما می تواند یک اتفاق کاملاً تصادفی باشد، اما باتری شما نمی داند که تصادفی بوده است و همچنان خالی می شود. عمر باتری شما تعیین می کند که چقدر می تواند چراغ های ماشین شما را روشن نگه دارد و به طور کامل تا حد نیاز به تعویض از بین نرود. یک باتری قوی برای روشن نگه داشتن لامپ ها شارژش را خالی می کند، اما همچنان به یک شروع سریع نیاز دارید.

همان‌قدر که روشن کردن چراغ‌هایتان یک تصادف است، نباید به آن عادت کنید. هرچه بیشتر چراغ‌های ماشین شما روشن بماند؛ باتری شما مستعدتر است که زودتر از بین برود و تا زمانی که به آن نیاز دارید به شما خدمت نکند. تعویض باتری ماشین شما اغلب می تواند منجر به خرج کردن پول زیادی شود که گران است.

همیشه مطمئن شوید که درها و صندوق عقب خود را به درستی قفل کرده اید تا از روشن شدن چراغ ها و تخلیه باتری جلوگیری کنید. اما از آنجایی که این یک اتفاق تصادفی است، هر زمان که در مورد باتری خاموش نیاز به کمک داشتید، خدمات یدک کش مینودشت ((صالحی)) بهترین خدمات امداد جاده ای هستند که می توانید برای احیای باتری خود تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Tumblr
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 65 = 72

تماس مستقیم