24 ساعته آنلاین
یدک کش صالحی

10 نکته قبل از خرید ماشین دست دوم

ماشین دست دوم

10 مورد برتر ما را که قبل از خرید ماشین دست دوم باید به آنها توجه کنید، بررسی کنید.

خرید ماشین دست دوم می تواند یک کار دلهره آور باشد. اما با راهنمای مناسب، می‌توان خیلی راحت‌تر بخرید.

اگر زمان خرید خودروی دست دوم فرا رسیده است، باید مراقب باشید که با یک معامله بد از بین نروید. با درک مواردی که باید قبل از خرید یک ماشین دست دوم به دنبال آن باشید، بهتر از خود محافظت کنید.

در این راهنما، ما بررسی می‌کنیم که چگونه می‌توان مطمئن شد خودروی دست دوم همان چیزی است که می‌خواهید. ما همچنین در مورد هزینه بازرسی حرفه ای ماشین دست دوم صحبت می کنیم اگر آرامش بیشتری می خواهید.

نکاتی که قبل از خرید ماشین دست دوم باید به آنها توجه کنید.

با بررسی تاریخچه و عنوان خودرو شروع کنید. به مسافت پیموده شده، وضعیت تایر و بدنه از نظر زنگ زدگی یا خوردگی نگاه کنید. قاب را بررسی کنید و زیر کاپوت را به قطعات مکانیکی نگاه کنید. پس از ارزیابی فضای داخلی و انجام تست درایو، می خواهید یک بازرسی حرفه ای از یک مکانیک دریافت کنید.

ماشین دست دوم
ماشین دست دوم

1.تاریخچه خودرو

حتی قبل از اینکه به ماشین نگاه کنید، باید VIN را بخواهید. شماره شناسایی خودرو می‌تواند اطلاعات زیادی در مورد خودرو به شما بگوید .همچنین می توانید از رمزگشای VIN برای اطلاعات اولیه خودرو استفاده کنید.

در این گزارش، متوجه خواهید شد که آیا خودرو تصادف کرده است، خودروی آبگرفته یا دارای عنوان نجات است. همچنین می‌توانید ببینید چند مالک داشته است و به سابقه خدمات نگاهی بیاندازید تا مطمئن شوید که به خوبی از آن مراقبت شده است.

2.سند ماشین دست دوم

اگر خودرو وام نداشته باشد، فروشنده آن سند را در دست خواهد داشت. اگر با یک نمایندگی معتبر کار می کنید، جای نگرانی نیست. با این حال، فروشندگان خصوصی راهی برای کلاهبرداری از مردم دارند، اما می توانید با نگاه کردن به عنوان آن را از بین ببرید.

شما می خواهید سند را ببینید و باید به نام شخصی که آن را به شما می فروشد درج شود. آن‌ها می‌توانند بهانه‌های مفصلی برای اینکه چرا به نام آن‌ها نیست، ارائه کنند، اما به آن سند شناور می‌گویند و قانونی نیست. وقتی صحبت از مشکلات سند می شود به احساس درونی خود اعتماد کنید.

3.مسافت پیموده شده ماشین دست دوم

به طور متوسط، یک ماشین دست دوم معمولی باید حدود 20 کیلومتر در سال را روی کیلومترشمار طی کند. اگر می‌خواهید بفهمید خودروی دست دوم در کجا قرار می‌گیرد، چند مایل روی کیلومترشمار فاصله دارد بر سن آن تقسیم کنید.

اگر خودرویی با مسافت پیموده شده انتخاب کنید، ساییدگی و فرسودگی بیشتری در وسیله نقلیه وجود خواهد داشت. ممکن است در نظر داشته باشید که کمی بیشتر برای رانندگی ماشینی با مایل کمتر از آنچه باید خرج کنید.

4.لاستیک ماشین دست دوم

آج لاستیک را بررسی کنید تا ببینید آیا به طور یکنواخت فرسوده شده است یا خیر. شما همچنین می‌خواهید که هر چهار لاستیک مطابقت داشته باشند، حتی اگر در آینده نیاز به تعویض داشته باشند.

آج ناهموار یا سایش بیش از حد می تواند نشان دهنده مشکلات بزرگتر باشد. این می تواند به این معنی باشد که فریم، سیستم تعلیق یا فرمان خاموش است، که ممکن است در جاده مشکلات بزرگتری برای شما ایجاد کند.

5.زنگ زدی/خودرگی

رای یافتن زنگ زدگی روی خودرو نیازی به نگاه خصوصی نیست. به سرعت در اطراف خودرو قدم بزنید و به دنبال نقاط زنگ زده یا خوردگی باشید.

شما همچنین می خواهید بدن را به طور کلی بررسی کنید. آیا تراشه های رنگ یا خراش زیادی وجود دارد؟ اگرچه این ممکن است شما را آزار ندهد، اما باید به شما کمک کند تا قیمت خودرو را اندکی کاهش دهید.

6.ظاهر ماشین دست دوم

همچنین نباید چیز عجیبی را در زیر ماشین ببینید. از جلو و عقب به خودرو نگاه کنید تا ببینید که آیا در یک راستا به نظر می رسد. در غیر این صورت، ممکن است خودرو دچار حادثه ای شده باشد که ایمنی آن را به خطر بیندازد.

7.زیر ماشین دست دوم

این می تواند یکی از مهم ترین بازرسی ها باشد، اما اکثر مردم مطمئن نیستند که به چه چیزی نگاه می کنند. موتور را خاموش کنید و زیر کاپوت را برای نشتی نگاه کنید. همچنین می خواهید بررسی کنید که آیا بوهای عجیبی از قسمت موتور می آید یا خیر. هنگامی که موتور را دوباره راه اندازی می کنید، ممکن است راحت تر متوجه این موضوع شوید.

با یک پارچه تمیز، وضعیت روغن و مایع گیربکس را بررسی کنید. آنها باید تمیز و پر ظاهر شوند. به طور کلی، روغن تمیز دارای رنگ کهربایی است ، در حالی که اکثر مایعات انتقال قرمز یا صورتی هستند.

ماشین دست دوم
ماشین دست دوم

8.داخل ماشین دست دوم

همه می‌خواهند مستقیماً به داخل بپرند، اما تا زمانی که مراحل دیگر انجام نشوند، نیازی به بررسی نیست. مطمئناً، مهم است که همه لوازم الکترونیکی و ویژگی‌ها کار کنند، اما تقریباً به اندازه جنبه‌های مکانیکی مهم نیست. هنگامی که همه چیزهای دیگر چک لیست شما را تأیید کرد، می توانید به داخل کابین بروید تا ببینید آیا همه چیز درست کار می کند یا خیر. فراموش نکنید که سیستم گرمایش و تهویه مطبوع را بررسی کنید.

شما همچنین می خواهید نگاهی به وضعیت اثاثه یا لوازم داخلی بیندازید. اگر لکه‌ها، پارگی‌ها یا ترک‌هایی در صندلی‌ها وجود دارد، به‌خصوص اگر چرمی هستند، اگر بخواهید آن را تعمیر کنید، می‌توانید به دنبال یک صورتحساب تعمیر گران قیمت باشید.

9.تست رانندگی ماشین دست دوم

وقتی وسیله نقلیه استفاده شده به هر علامت دیگری در کتاب شما برخورد کرد، وقت آن است که آن را در جاده بیرون بیاورید. از قبل مسیری را که طی می کنید برنامه ریزی کنید، زیرا می خواهید جاده ها و سرعت های متنوعی را در اختیار شما قرار دهد. شما به مسیری نیاز دارید که به شما امکان می دهد شتاب، ترمز و قدرت مانور را به طور کامل امتحان کنید.

اگر می توانید، آن را در یک مسیر معمولی مانند رانندگی به سمت محل کار ببرید. این به شما بهترین ایده را می دهد که آیا ماشین سواری راحت در طول رفت و آمد شما را فراهم می کند یا خیر.

10.بازرسی حرفه ای ماشین دست دوم

اگر متقاعد شده اید که این ماشین برای شماست، اجازه دهید مکانیک شما تصمیم نهایی را بگیرد. اگر در کارکرد مکانیکی وسیله نقلیه متخصص نیستید، ممکن است چیزی را از دست داده باشید که می‌تواند باعث بالا رفتن هزینه‌های تعمیر شود.

شما باید هزینه بازرسی ماشین دست دوم را بپردازید. از طرف دیگر، می توانید از بازرسی صرف نظر کنید زیرا نمی خواهید هزینه آن را بپردازید، اما ممکن است با شک بمانید.

هزینه بازرسی ماشین دست دوم چقدر است؟

شما می توانید انتظار داشته باشید که 100 تا 350 هزار برای بازرسی ماشین دست دوم توسط مکانیک هزینه کنید. اگر انتخاب می‌کنید که وسیله نقلیه خود را برای این سرویس کجا ببرید، فهرستی از گاراژ دریافت کنید که چه چیزی بررسی می‌شود. هرچه سیستم های بیشتری بررسی شوند، بهتر است.

انتقال ماشین دست دوم توسط یدک کش گالیکش

به طور کلی، مکانیک باید موتور، گیربکس و سایر اجزای اصلی مکانیکی را ارزیابی کند. شما همچنین می خواهید سیستم AC به همراه لاستیک ها و ترمزها بررسی شود. جدای از آن، مهم است که تمام مایعات، به علاوه تسمه ها و شیلنگ ها مورد بررسی قرار گیرند. همچنین نگاه کردن به رادیاتور ضرری ندارد و اطمینان حاصل می شود که سیستم خنک کننده در وضعیت مطلوبی کار می کند.

از آنجایی که این امر می تواند برای خریداران بسیار دردسرساز باشد، بسیاری از مردم ترجیح می دهند به جای آن از یک نمایندگی معتبر خرید کنند. وقتی این کار را انجام می دهید، ممکن است نیازی به بازرسی خودروی دست دوم نداشته باشید، به خصوص اگر وسیله نقلیه دارای پیش مالکیت معتبر باشد. در حالی که این خودروها هزینه بیشتری دارند، اما با گارانتی عرضه می شوند و قبلاً بازرسی گسترده ای را پشت سر گذاشته اند.

5/5 - (2 امتیاز)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Tumblr
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

66 + = 72

تماس مستقیم